Towarzystwo Izerskie » » Spotkanie zarządu


Spotkanie zarządu

1 kwietnia 2012 w kategorii Nasze sprawy

W sobotę, 31. marca 2012 r. odbyło się na Orlu zebranie zarządu stowarzyszenia wraz zaproszonymi gośćmi.

Obecni byli: Stanisław Kornafel, Maria Cybulska, Waldemar Koczewski, Mariusz Łabiński, Marzena Czarnecka i Juliusz Olszewski.
Omawiano kilka spraw z kończącego się sezonu zimowego oraz plany na bliższą i dalszą przyszłość.

Należy zakończyć organizację ścieżki dydaktycznej TRZY IZERYNY. Wykończenie ostatnich tablic należy do Nadleśnictwa Świeradów, z którym należy się wkrótce spotkać.

Uruchomienie narciarskiej TRASY CIETRZEWIA wskazuje na jej popularność co powinno skłonić zainteresowane podmioty oraz samorządy gmin, Szklarskiej Poręby, Świeradowa i Mirska do zorganizowania transportu osobowego między Jakuszycami w Szklarskiej Porębie oraz Świeradowem spod wyciągu gondolowego. Narciarze na pewno z radością przyjęliby możliwość wygodnego powrotu do miejsca startu, po odbyciu wielokilometrowej wędrówki na nartach biegowych. Dostosowanie busów do transportu nart biegowych jest niedużym wydatkiem.

Latem pojawiłaby się, na pewno, grupa rowerzystów z małymi dziećmi, którzy po wycieczce w Górach Izerskich woleliby wrócić ze Świeradowa do Jakuszyc, lub odwrotnie, do swoich samochodów busem z rowerami i pominąć jazdę szosą wśród samochodów. W Świeradowie-Zdr. dzięki gondoli jest możliwość łatwego transportu pod górę rowerów. W Jakuszycach startuje się z parkingu. Dzięki tym okolicznościom można urządzać ciekawe wycieczki w obu kierunkach. Zadbanie o komfort turystycznych grup rodzinnych jest zdaniem uczestników ważnym elementem marketingowym w regionie.

Zebrani omówili przebieg Biegu Retro i Biegu Izerskiego – efekty, wrażenia, niedociągnięcia i pomysły na przyszłość. Należy przemyśleć umiejscowienie sceny oraz zakończenie tras Biegu Retro i Izerskiego. Należy zadbać o właściwą oprawę zakończenia obu biegów i lepszą organizację terenu zabawy. Przy rosnącej liczbie uczestników oraz widzów pojawiają się nowe problemy – zapewnienie właściwej ilości toalet, sprawna obsługa gastronomiczna, poprawienie organizacji biura zawodów. Należy poprawić nagłośnienie – dwie orkiestry nie powinny sobie przeszkadzać co się zdarzało. Potrzebne jest wyraźne oznakowanie organizatorów, oraz wyposażenie ich w środki łączności – krótkofalówki typu walkie-talkie. Przydałaby się osoba pełniąca funkcję „rzecznika prasowego imprezy” mogąca pokierować przepływem informacji, na przykład wsparciem dziennikarzy. Konieczne jest wytyczenie jasnych podziałów kompetencyjnych między organizatorami z ramienia Towarzystwa Izerskiego oraz Miejskiego Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej ze Szklarskiej Poręby. Koordynacja tej współpracy wymaga więcej wysiłku i dobrej woli.

Omówiono wstępne założenia organizacyjne Izerskiej Majówki. W planach jest organizacja sprzątania szlaków w Górach Izerskich, wernisaż wystawy fotograficznej, spotkania autorskie z wydawcami książek o regionie, ogniska, pokazy pomiarów meteorologicznych i projekcje filmowe w schronisku Orle.

Omówiono też dalsze plany stowarzyszenia – organizację Szklarskiej Majówki w Szklarskiej Porębie przy Os. Huta. Będzie to kontynuacja zeszłorocznej, bardzo udanej imprezy, która miała na celu aktywizację społeczną dawnych pracowników Huty Julia. Odświeżone wówczas wspomnienia zakręciły łzę w niejednym oku!

Poruszono również organizację pozostałych imprez cyklicznych, czyli Międzynarodowej Ścieżki Przyjaźni Dzieci i Młodzieży ORLE – IZERKA, spotkanie przy mostku na Izerze, udział Stowarzyszenia w imprezie Ekoglass 2012, Rowerowy Rajd Retro Orle – Izerka.

Na koniec zaproponowano termin najbliższego Walnego Zgromadzenia Członków Towarzystwa Izerskiego na 2 czerwca 2012 r.



Komentowanie wyłączone.