Towarzystwo Izerskie » » Wolontariusze ze Szklarskiej Poręby


Wolontariusze ze Szklarskiej Poręby

24 września 2012 w kategorii Relacje

Podczas tegorocznego POŻEGNANIA LATA na Orlu gościła młodzież z Zespółu Placówek Resocjalizacyjno – Wychowawczych w Szklarskiej Porębie. Grupa przyjechała do Jakuszyc w strugach deszczu.

Później, na szczęście, pogoda się poprawiła. Mgła była, jak to w górach, nieodłącznym towarzyszem, ale przestało padać, więc było całkiem przyjemnie. W ramach wolontariatu, chłopcy wykonali kilka użytecznych prac wokół schroniska – przygotowali materiał do naprawy ogrodzenia stanowiska archeologicznego, uporządkowali drewno opałowe i splantowali teren pod scenę plenerową. Po pracy młodzież otrzymała gorący posiłek.

Po pracy chłopcy wzięli udział w spotkaniu z dr Grzegorzem Sadowskim z AWF w Warszawie, byłym, zawodnikiem narciarstwa klasycznego, pomysłodawcą znanego w dawnej TVP cyklu audycji BIEG PO ZDROWIE, autorem książki o hostorii narciarstwa – DROGI ROZWOJU NARCIARSTWA BIEGOWEGO. Na zakończenie pobytu spotkali się z fotografem Andrzejem Woźniakiem na wernisażu jego wystawy fotograficznej STRUMIENIE IZERSKIE ukazującej piękno dzikich potoków w tutejszych górach.

Wizyta na Orlu zakończyła się szczególnym wydarzeniem – podpisano bowiem porozumienie partnerskie między ośrodkiem ZPRW, a rezydującym na Orlu „Towarzystwem Izerskim”. Porozumienie to ułatwi wspólne działania w planowanych obszarach. Młodzież będzie mogła częściej uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez Towarzystwo Izerskie.

W galerii można obejrzeć działania młodzieży wspieranej dzielnie przez opiekunów oraz kilka zdjęć ze spotkania autorskiego i wystawy fotograficznej. Autorzy zdjęć: Ania Janda i Juliusz OlszewskiKomentowanie wyłączone.