Towarzystwo Izerskie » » O marcowych biegach na Orlu w lokalnej prasie


O marcowych biegach na Orlu w lokalnej prasie

15 marca 2012 w kategorii Relacje

O niedawnych biegach narciarskich od ponad dekady organizowanych na Orlu napisały lokalne tytuły prasowe…

NJ24

Martin Belda z Czech jako pierwszy pojawił się na mecie IX Biegu Retro rozegranego dziś w Górach Izerskich. Najszybszą z kobiet ścigających się na nartach w dawnym stylu okazała się Ida Kordasiewicz. Nagrody za najlepszy strój otrzymali Józef Veinar i Dana Kubin.

Na starcie rozrywkowych zawodów zawodów stanęła rekordowa ilość uczestników. W tym roku było ich już 108! To znakomity wynik biorąc pod uwagę regulamin konkursu, który dopuszcza możliwość udziału w biegu wyłącznie zawodników wyposażonych w sprzęt narciarski z dawnych czasów i w ubranych w stylu retro.

Izerski Bieg Retro

 

Jelonka.com

Stu ośmiu zawodników stanęło na starcie tegorocznego IX Biegu Retro w Szklarskiej Porębie. Imprezę uatrakcyjnili Czesi, którzy przyjechali w ciekawych strojach i zabytkowym sprzęcie narciarskim.
Festiwal Retro zorganizowany był przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, który na ten cel wywalczył dotację unijną. Już od dziesięciu lat organizowana jest w Szklarskiej Porębie zabawa w stylu retro. Najpierw był to bieg na Orlu, później dołączył Slalom Retro organizowany na Puchatku.

Tym razem, w miniony weekend, zostały rozegrane trzy konkurencje: slalom, skoki i bieg, a także „Retro Bałwanki”, czyli impreza dla dzieci oraz wystawa starych fotografii na temat początku narciarstwa w Szklarskiej Porębie, którą można oglądać w centrum miasta.

Rekordowe zainteresowanie biegiem na nartach jak za dawnych lat

Komentarz od Redaktora

W miniony weekend odbyły się dwa biegi: Izerski i Retro. Imprezy, o których wspomina autor w „Jelonce” – Slalom Retro i Retro Bałwanki oraz wystawa starych fotografii, odbyły się dużo wcześniej. Poza tym impreza odbyła się na Orlu – choć formalnie to osiedle Szklarskiej Poręby, to warto jednak dla ścisłości podkreślić dokładniejszą lokalizację.
Bardzo nam miło, że Jelonka.com pisze o tej zabawie, ale prosimy o większą precyzję.Komentowanie wyłączone.