Towarzystwo Izerskie » » Klub Kolei Izerskiej


Klub Kolei Izerskiej

9 czerwca 2012 w kategorii Informacje, Klub Kolei Izerskiej

Klub Kolei Izerskiej to nowa twarz dawnego Towarzystwa Kolei Izerskiej. Towarzystwo Kolei Izerskiej przeobraża się w Klub Kolei Izerskiej w ramach Towarzystwa Izerskiego. Dnia 8 lipca 2012 roku TKI znajduje nowe miejsce pod skrzydłami Towarzystwa Izerskiego.

Dokumenty TKI zostaną przekazane prezesowi TI Stanisławowi Kornafelowi. Okazją ku temu jest uroczystość odsłonięcia obelisku w Jakuszycach z okazji obchodów 110. lat kolei izerskiej.

TKI było prekursorem działań mających na celu rewitalizację kolei izerskiej. Idea kiełkowała latami, przechodząc różne koleje losu. Z czasem znalazła kontynuatorów i pieniądze z projektu UE. Dawni działacze zaprzestali aktywności, nie wiadomo dlaczego bywali nawet pomijani w uroczystościach. Po drodze TKI zaplątało się w lokalne, szklarskoporębskie zawirowania polityczne, które nie wyszły mu na dobre. Na szczęście „z koleją nikt nie wygra…” 😉 i kolej izerska jeździ do dzisiaj. Choć Towarzystwo Kolei Izerskiej zaprzestało działalności archiwalia nie przepadną. Znajdą swoje miejsce w Towarzystwie Izerskim działającym w Stacji Turystycznej ORLE.

W naszym serwisie internetowym utworzyliśmy specjalny kącik dla Klubu Kolei Izerskiej. Będziecie w nim mogli poczytać o naszych działaniach i dalszej historii kolei izerskiej. Tymczasem zapraszamy do przeglądania wciąż aktywnej strony TKI, która zostanie niebawem uporządkowana i zamknięta dla nowości.
Dalsze działania dotyczące kolei izerskiej będziecie mogli poznać w naszym serwisie w kategorii „Klub Kolei Izerskiej”.Komentowanie wyłączone.