Towarzystwo Izerskie » » Forum Izerskie MOSTEK 2015


Forum Izerskie MOSTEK 2015

22 lipca 2015 w kategorii Relacje
FORUM IZERSKIE na MOSTKU 2015

FORUM IZERSKIE na MOSTKU 2015

W wąskim gronie, kameralnie acz zacnie świętowaliśmy dziesiątą rocznicę odbudowy mostu na Izerze / Jizerze łączącego śląską i czeską stronę Gór Izerskich / Jizerských hor


Spotkanie przy mostku w rocznicę jego odbudowy to tradycja. Nie chodzi w niej wyłącznie o świętowanie, czyli zapychanie się kiełbasą i piwem. Ponieważ odbudowa zniszczonego niemal 40 lat temu mostka wymagała ogromnego wysiłku organizacyjnego, uruchomiła niezwykłą aktywność lokalnych liderów i samorządowców z obu stron granicy.
Ten pozytywny ferment, zaangażowani w odbudowę mostka ludzie postanowili wykorzystać do corocznych spotkań, w środku letniego sezonu turystycznego, by omawiać zagadnienia i rozwiązywać problemy trapiące polsko-czeskie Góry Izerskie.
Dlatego też od 2013 r. spotkania na mostku odbywają się pod auspicjami FORUM IZERSKIEGO. Powołanego właśnie do tego, aby we wspólnym, szerokim gronie samorządowców, przedsiębiorców, liderów społecznych, turystów i wszystkich, którym zależy na Górach Izerskich, dyskutować o mądrym nimi gospodarowaniu.

Dziewiąte spotkanie z okazji rocznicy odbudowy – za nami. Dziesiąte rocznicowe w 2016 r. – przed nami. Postarajmy się wspólnie, aby było wspólne, godne i owocne w plany na kolejne dziesięć lat.

Arkadiusz LipinKomentowanie wyłączone.