Towarzystwo Izerskie » » Relacja ze spotkania organizacyjnego w Szklarskiej Porębie


Relacja ze spotkania organizacyjnego w Szklarskiej Porębie

30 października 2013 w kategorii Klub Kolei Izerskiej, Relacje

Pierwszy szkic lokomotywkiW szklarskoporębskim ratuszu odbyły się robocze spotkania w sprawie organizacji kolejowego święta na 112. rocznicę uruchomienia kolei izerskiej

Drugie spotkanie w ramach przygotowań do obchodów 112. rocznicy Kolei Izerskiej, przypadającej 2014 r. odbyło się 28 października 2013 r. Wzięli w nim udział również partnerzy z Rep. Czeskiej: Petr Špetlák i Petr Prokeš.

Po drobiazgowych analizach udało się ustalić wspólny termin przyszłorocznej imprezy na 11-13 lipca 2014 r. Nie było łatwo. Wymagało przesunięcia terminów innych wydarzeń, a należało uwzględnić daty najkorzystniejsze dla turystyki po obu stronach granicy.

Przypomnijmy, że w tym roku, obchody 111. rocznicy zostały odwołane. Jedną z przyczyn był remont linii kolejowej Jelenia Góra – Szklarska Poręba.

Spotkanie kolejowe w szklarskoporębskim ratuszu

Spotkanie kolejowe w szklarskoporębskim ratuszu (fot. J. Olszewski)

Podobne utrudnienia groziły w 2014 r. po stronie czeskiej, ze względu na planowany remont mostu na Izerze i tunelu przed nim. Najprawdopodobniej jednak w uzgodnionym terminie pociągi będą jeździły bez przeszkód. Po polskiej stronie będzie kursował pociąg zabytkowy z parową ciuchcią na odcinku Jelenia Góra – Szklarska Poręba do Kořenova.
Na czeskiej stacji będzie się można przesiąść do równie zabytkowego składu z parową ciuchcią, by dojechać do Tanvaldu.
Niezależnie od przejazdów retro będą jeździły składy planowe.

Impreza zapowiada się huczna. Czy podobnie jak w 2012 roku, największą popularnością będą się cieszyć wycieczki pociągami po malowniczych Górach Izerskich?

Wciąż uzgadniany jest zakres działań Towarzystwa Izerskiego w ramach kolejowego święta.

Juliusz OlszewskiKomentowanie wyłączone.