Towarzystwo Izerskie » » Izerski i Retro – kolorowe, wesołe i rozrywkowe bieganie


Izerski i Retro – kolorowe, wesołe i rozrywkowe bieganie

14 marca 2016 w kategorii Relacje
RETROWCY na starych deskach wystrzelili, po słynnym okrzyku PRECZ Z PLASTIKIEM (fot. W. Koczewski, Agencja Reklamowa GAMA)

RETROWCY na starych deskach wystrzelili, po słynnym okrzyku PRECZ Z PLASTIKIEM (fot. W. Koczewski, Agencja Reklamowa GAMA)

Zawody, jak każdego roku, zgromadziły wielu zawodników i kibiców. W XIII Biegu Retro wystartowało 79 narciarzy, a w XIX Biegu Izerskim – 130.

Jak zawsze godny podziwu był retro-sprzęt narciarski zawodników, a także ich ubiory nawiązujące do czasów, kiedy takie narty, wiązania, buty i kije były standardem. Fantazji nie zabrakło też wielu narciarzom, którzy wystartowali w Biegu Izerskim. Na trasie można było spotkać Indian, arlekiny, królową Kleopatrę, króla z białą brodą w pelerynie i z koroną, grzyba borowika, Meksykankę z wielkim sombrero, londyńską policjantkę i więźnia w pasiastym stroju z kulą u nogi.

Narciarzom i kibicom przygrywała ze sceny czeska kapela „Sešlost country” z Liberca, zatem tańcom na śniegu nie było końca. Na starcie narciarzom tradycyjne przygrywała kapela „Šafrány”.

Start PLASTIKOWCÓW w klasycznym XIX Biegu Izerskim (fot. W. Koczewski, Agencja Reklamowa GAMA)

Start PLASTIKOWCÓW w klasycznym XIX Biegu Izerskim (fot. W. Koczewski, Agencja Reklamowa GAMA)

Biegi narciarskie nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania Stacji Turystycznej ORLE, wokół której biegali narciarze, i w której gościli kibice. Wsparcia udzieliła spora grupa wolontariuszy: zbudowali scenę, oznakowali miejsce startu oraz mety, wdawali posiłki narciarzom i kibicom.

Organizatorem Biegu Izerskiego oraz Biegu Retro było Towarzystwo Izerskie, a dopomogli stowarzyszeniu (za co dziękujemy):

  • Miasto Szklarska Poręba – XIII Bieg Retro rozegrany został w ramach Ski Retro Festiwalu
  • Nadleśnictwo Szklarska Poręba (wsparcie organizacyjne)
  • Stowarzyszenie BIEG PIASTÓW (przygotowanie tras)
  • Związek Gmin Karkonoskich (użyczenie specjalistycznego sprzętu)
  • Wydawnictwo PLAN z Wrocławia i z Jeleniej Góry (upominki dla uczestników)
  • EKO-Technika Gospodarka Odpadami z Piły, prowadzona przez wieloletniego sympatyka Stacji Turystycznej ORLE – Jarosława Karczewskiego DBS-a (fundator statuetek dla zwycięzców)
  • Agencja Reklamowa GAMA z Wrocławia (opracowanie i produkcja materiałów promocyjnych)

Za rok jubileuszowy XX Bieg Izerski. Zapraszamy!

Waldemar KoczewskiKomentowanie wyłączone.