Towarzystwo Izerskie » » E-GLASS Festiwal 2013


E-GLASS Festiwal 2013

1 lipca 2013 w kategorii Zapowiedzi

E-GLASS Festiwal 2013 W Szklarskiej Porębie, Desnie oraz w ST ORLE pracować będą czarodzieje. Będą czarować ze szkła

Jak co roku od sześciu lat, w Górach Izerskich rozpoczął się festiwal szkła – E-GLASS FESTIWAL 2013. Organizowany od 2008 roku, jest platformą łączącą spektakularną twórczość artystów – szklanych hutników z upowszechnianiem ekologicznej produkcji wyrobów szklanych. Festiwal hołduje sudeckim tradycjom szklarskim po obu stronach granicy śląsko-czeskiej.

W ramach E-GLASS Festiwalu 2013 odbędą się pokazy artystyczne przy piecach hutniczych, otwarte dla publiczności warsztaty witrażowe i palnikowe, sympozjum dotyczące sztuki szkła i ekologii w przemyśle szklarskim oraz dyskusje panelowe. Po zakończeniu festiwalu zorganizowany zostanie cykl wystaw promocyjnych, na których prezentowane będą dzieła powstałe podczas pleneru szklarskiego.

Dzięki polsko-czeskiej transgranicznej współpracy E-GLASS Festiwal daje wyjątkową możliwość rozwoju oraz wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy artystami, hutmistrzami i technologami szkła z Polski i Republiki Czeskiej. Ważnym aspektem festiwalu jest konfrontacja postaw twórczych artystów młodych i tych doświadczonych, projektantów i profesorów.

Festiwalowi E-GLASS 2013 towarzyszy wystawa prezentująca szklane dzieła wykonane podczas zeszłorocznego edycji.

PROGRAM FESTIWALUKomentowanie wyłączone.