Towarzystwo Izerskie » » Formaty » Notatka na marginesie

Pożegananie lata 2012

7 września 2012 w kategorii Zaproszenia

W weekend 22-23 września br. na Orlu żegnamy lato. Słońce jeszcze grzeje, ale nieuchronnie zbliża się jesień, która na Orlu daje o sobie znać coraz zimniejszymi wieczorami.

Czytaj więcej »

Stojak rowerowy

10 sierpnia 2012 w kategorii Informacje, Klub Kolei Izerskiej

Przed imprezą kolejową w Jakuszycach w 8 lipca br. gdy władze miasta i województwa odsłaniały okolicznościowy obelisk w Jakuszycach, zniknął na jakiś czas stojak rowerowy.
Został usunięty, ponieważ brzydko się komponował z okazałym kwarcem. Stojak przeczekał ponad miesiąc w magazynie MZGL-u w Szklarskiej Porębie i został zamontowany z powrotem, ale z drugiej strony wiaty przystankowej.
Rzecz mogłaby się zapewne przeciągnąć, gdyby nie czujność jednego z przedstawicieli kolei i późniejsze dopilnowanie sprawy przez Towarzystwo Izerskie i pracownika MZGL-u. Teraz stojak nie szpeci, znajduje się koło ławki – to znacznie lepsze miejsce niż poprzednie.

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie naszym partnerem

16 lipca 2012 w kategorii Informacje, Klub Kolei Izerskiej

Wystawa Muzeum KolejnictwaTowarzystwo Izerskie zyskało nowego, ważnego partnera – Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Przedstawiciele Muzeum byli gośćmi obchodów 110 rocznicy kolei izerskiej w Szklarskiej Porębie. Przywzieźli ze sobą ekspozycję kilku lokomotyw i zestaw materiałów promocyjnych co stanowiło główną atrakcję 3-dniowego festynu na dworcu PKP Szklarska Poręba Górna.

Czytaj więcej »